Do czego jest potrzebna automatyka hotelowa?

Technologia idzie nieustannie naprzód i warto korzystać z jej osiągnięć w każdej branży. Efektywne zarządzanie hotelem w dzisiejszych czasach wymaga zainstalowania zaawansowanej automatyki. Zapewnia ona nie tylko wygodę gościom, ale również ułatwia pracę personelowi. Jakie nowoczesne systemy i urządzenia możemy zamontować w obiekcie noclegowym?

System kontroli online

W jaki sposób sprawdzić, czy pokój jest obecnie zajęty? Z pomocą przychodzi nowoczesna automatyka hotelowa. Po zintegrowaniu z programem komputerowym można w prosty sposób sprawdzić, czy ktoś znajduje się aktualnie w danym pomieszczeniu. Dzięki systemowi automatyki hotelowej ekipa sprzątająca doskonale wie, do jakiego pokoju może wejść. Dodatkowo właściciel ma pełną kontrolę nad procesem sprzedaży.

Oprogramowanie recepcyjne S4H

System S4H to unikalne oprogramowanie usprawniające zarządzanie budynkiem, którego zakres funkcji dopasowuje się do swoich potrzeb. Instalując je na komputerze zawsze będziemy widzieć, jakie jest obłożenie pokoi. Co więcej, bez problemu zmienimy uprawnienia przyznane gościom lub pracownikom i szybko rozliczymy należność za nocleg.

Elektroniczne zamki

To kolejne rozwiązanie automatyki hotelowej, które powoli staje się standardem w obiektach noclegowych. Montując je w drzwiach możemy w prosty sposób modyfikować zakres przyznawanych dostępów do określonych pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zamki elektroniczne na szyfr/hasło. Pozwalają one na generowanie kodów umożliwiających wejście do budynku i pokoju z dowolnego miejsca na świecie.

Wyłącznik prądu

Pewnie nie raz się zdarzyło, że gość wyszedł z pokoju i zostawił w nim włączone światło czy telewizor. W wyniku czego naraził właściciela na niepotrzebne straty. Uporać się z tym zjawiskiem pomoże kolejne rozwiązanie automatyki hotelowej, czyli wyłącznik prądu na kartę zbliżeniową. Dopiero po jej włożeniu do urządzenia w danym pomieszczaniu zostanie włączone zasilanie. Dodatkowo, używając jednej karty można zatem nie tylko otworzyć drzwi, ale również regulować dopływ prądu.

Sygnalizatory hotelowe

Jedne z ciekawszych rozwiązań automatyki, znacząco usprawniające przepływ informacji pomiędzy gośćmi i personelem. Z ich pomocą można np. przywołać sprzątaczkę bez konieczności wychodzenia z pokoju lub też w razie konieczności wezwać szybko pomoc.