Nowoczesne rozwiązania automatyzacji hoteli

Nowoczesne rozwiązania automatyzacji hoteli

Opinia gości – ten jeden mały czynnik ma zazwyczaj największy wpływ na decyzję poszukujących noclegu w danym miejscu osób. Co zrobić, by była ona jak najlepsza? Warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania automatyzacji hoteli, które nie tylko czynią pracę personelu bardziej wydajną, ale też i zwiększają komfort obsługi klienta.

Oprogramowanie recepcyjne

Nowoczesne rozwiązania automatyzacji hoteli to przede wszystkim zapewniające sprawne zarządzanie obiektem oprogramowanie recepcyjne. Z pomocą różnego rodzaju modułów można uzyskać na bieżąco podgląd zajętości pokoi, dostęp do ksiąg rezerwacyjnych, a także szybko rozliczyć pobyt, wystawić fakturę czy przypomnieć sobie, jakie danie zamówił klient siedzący przy stoliku numer sześć. Wszystko to w przejrzysty sposób będzie zaprezentowane na monitorze komputera, terminala czy innego zintegrowanego z oprogramowaniem urządzenia.

Centrale telefoniczne to podstawa

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że telefon to rzecz niezbędna przy prowadzeniu hotelu. Choć wydaje się, że w dobie smartfonów aparaty stacjonarne przeszły do lamusa, to jednak wciąż okazują się dużym wsparciem dla personelu każdego obiektu. Dzięki nowoczesnym telefonom i centralom kontakt ze znajdującymi się w pokoju gośćmi będzie ułatwiony, bo automatycznie zidentyfikujemy dzwoniący numer, przekierujemy połączenie na komórkę czy szybko przywołamy pracownika, z którą dana osoba chce się skontaktować.

Elektroniczne zamki – nowoczesne rozwiązanie

Automatyzacja dosięgła również… drzwi. Standardem w wielu hotelach stają się powoli elektroniczne zamki. To proste rozwiązanie zapewnia zarówno gościom, jak i pracownikom większą dozę wygody. Nie trzeba już prowadzić całodobowej recepcji czy umawiać się z letnikami na konkretną godzinę odebrania kluczy. Teraz wystarczy zamontować w drzwiach nowoczesne zamki elektroniczne i wysyłać kody dostępu na telefon czy maila. Zdalnie możemy również zmienić zakres przyznawanych uprawnień.

Nowoczesne rozwiązania automatyzacji hoteli – co jeszcze?

Wyposażając obiekt noclegowy warto zastanowić się nad zainstalowaniem w pokojach wyłączników prądu. Wyłączniki dopiero po włożeniu w czytnik specjalnej karty zbliżeniowej włączą zasilanie. W ten sposób unikamy sytuacji, kiedy gość opuszcza obiekt i pozostawia np. grające radio. Pod rozwagę polecamy wziąć również inne praktyczne rozwiązanie, a mianowicie sygnalizatory hotelowe umożliwiające przywołanie sprzątaczki lub szybkie wezwanie pomocy.