Kasy i drukarki fiskalne

Nowoczesne drukarki fiskalne z elektroniczną kopią paragonu dedykowana do małych i średnich punktów handlowych.
Jeśli sprzedaż prowadzona jest z programu komputerowego, to ta drukarka jest niezbędnym fiskalnym uzupełnieniem stanowiska sprzedaży.
Drukarka posiada dwa wyświetlacze graficzne LCD – jeden dla operatora, drugi dla klienta. Są na nich bardzo precyzyjnie wyświetlane nazwy sprzedawanych towarów i usług lub komunikaty komentujące pracę drukarki.
60-metrowa rolka papieru pozwala na długą nieprzerwaną pracę. Dowolne wydruki niefiskalne, również z grafiką, logo graficzne w nagłówku i stopce, faktury VAT, NIP nabywcy na paragonie – to możliwości drukarki, na które dodatkowo warto zwrócić uwagę.

Drukarka fiskalna BONO E

Możliwości BONO E są ogromne pomimo jej niewielkich gabarytów.

BONO E

Drukarka ta — zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów — realizuje zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia, dzięki wyeliminowaniu równoczesnego zadruku drugiej rolki papieru kopią. Za sprawą takiego rozwiązania nie ma konieczności przechowywania rolek z kopiami przez kilka lat, co zajmuje sporo miejsca, a ich czytelność po kilku miesiącach bywa znikoma. W tej drukarce kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy drukarki. Dane kopii zapisanych na karcie są dostępne dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na drukarce lub odczytać w standardowym komputerze PC. Z danych tych na komputerze można sporządzać żądane raporty. Dzięki elektronicznej kopii zakładanie i wymiana papieru w mechanizmie drukującym jest znacznie prostsze niż w dotychczasowych urządzeniach. Dodatkowo zastosowanie mechanizmu drukującego typu „clamshell” powoduje, że ta operacja jest dziecinnie prosta, odbywa się na zasadzie: „wrzuć i pracuj”.

Ten wysokiej jakości mechanizm drukujący, znanej firmy SEIKO, bardzo szybko i cicho drukuje paragony oraz niezbędne raporty i faktury VAT. Program pracy drukarki inteligentnie zarządza „zagęszczaniem” wszystkich wydruków, maksymalnie oszczędzając papier, nie pozostawiając niezadrukowanych powierzchni pomiędzy wydrukami.